Najnowsze

Bieżący numer

#4 październik / listopad 2015

Data wydania: 22.10.2015


OD WYDAWCY:

My też mieliśmy wakacje.

Connected Life Magazine #4Należało nam się. Niestety, nieco się przeciągnęły. Ale za to teraz trafia w Wasze ręce kolejny numer Connected Life Magazine, w którym piszemy przede wszystkim o tym, co nas najbardziej interesuje, lecz nie zawsze potrafimy się do tego przyznać. Mowa o seksie. Związki damsko-męskie w dzisiejszych czasach znacznie odbiegają od tych z opowieści naszych dziadków, a często nawet rodziców. Czemu? Gdyż zarówno pierwsze randki, jak i to, co w trakcie nich następuje, jest zdeterminowane przez nowe technologie. To one pozwalają nam nawiązać kontakt, eksploatować go lub równie szybko zerwać. Znak czasów? Przeczytajcie nasz materiał i zobaczycie, co na ten temat sądzą znani seksuolodzy.

Wybory. Jesteśmy przed decydującym starciem. Kampania w pełni. Jednak, podobnie jak podczas wyborów prezydenckich, nie widać, by nowe technologie miały aż tak duży wpływ na decyzje wyborców, jak mogłyby mieć. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że na świecie starcia polityczne wygrywa się w mediach społecznościowych i za pomocą narzędzi, które dostarcza Internet of Things. Czemu zatem żadna partia nie pójdzie śladem obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który wykorzystywał geomarketing w swojej kampanii? Czemu nie eksploatuje możliwości, jakie daje to narzędzie, by sprawnie i trafnie docierać do odpowiedniej grupy wyborców? A tym samym nie tracić środków i cennego czasu na działania wobec elektoratu konkurencyjnej partii? Zastanowimy się nad tym problemem podczas Geomarketing Forum, na które serdecznie Was, drodzy Czytelnicy, już dzisiaj zapraszam.

Polska biega. Mamy na to dowody. Polska jest coraz bardziej fit. Dzięki Chodakowskiej, Lewandowskiej i jeszcze pewnie kilku innym. Ale czy Polska jest zdrowa? Nie pomaga nam w tym służba zdrowia, która od wielu lat prosi się o reformę. Za to znowu pomóc mogą nowe technologie. Trend zwany mHealth czy Connected Health wkracza do naszych domów, a na pewno do smartfonów i na półki sklepowe. Według nas, jest to sposób, który wreszcie ma szansę zdziałać cuda. Tak jak grywalizacja wśród kierowców może zmniejszyć liczbę wypadków na polskich drogach, wpływając na dramatyczne statystyki, tak urządzenia mierzące fazy naszego snu, liczbę kalorii, ciśnienie czy temperaturę ciała, mogą dokonać małej rewolucji i realnie poprawić kondycję oraz stan zdrowia Polaków. Bo żyć inteligentnie, to też żyć zdrowo.


SPIS TREŚCI:

CONNECTED NEWS:

Tusk na Twitterze: Jak ćwierkają politycy; W Polsce Android przed Windows Phone i iOS; Przystanki dla eko-autobusów w budynkach; Tę aplikację musisz mieć wyjeżdżając za granicę; Firmy z sektora MŚP narażone na wycieki danych; Jak Pan jeździ Panie kierowco?; Drukarki 3D z Polski podbijają świat; Nie zabiorą Ci prawa jazdy…; Ponad 3 mld zł na Internet Rzeczy; Policyjne roboty na ulicach Dubaju; Przestępca pod kontrolą; Wideo na tabletach oglądamy 4 godziny tygodniowo; Follow my parcel nie dla Polaków; Autonomiczny samochód szybszy od kierowcy wyścigowego.

CONNECTED IDEAS: 

Drony, drony, drony… Dron namierzający przemytników, dron na koncercie Stinga, dron śledzący niewiernego męża. Pomysłów na wykorzystanie bezzałogowców jest coraz więcej. Sięgają po nie polskie służby mundurowe i firmy prywatne. Bo z powietrza można więcej.

CONNECTED INTERVIEW:

Umiemy robić nawigację i umiemy robić biznes w oparciu o nią. Twierdzi, że dynamika wzrostu prowadzonego przez niego biznesu rok do roku wynosi ok. 30 proc. Mówi, że nawigacja to dopiero początek. Dodał do niej HUD-a, bo mógł. Teraz chce zaoferować małym i średnim firmom monitoring GPS. O tym, jakie ma plany i co siedzi mu jeszcze w głowie – opowiada Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

CONNECTED RETAIL:

Jak wygrać wybory? Prezydent jaki jest, każdy widzi. Jak jego sztab prowadził kampanię wyborczą – widzieliśmy wszyscy. O tyle skutecznie, by wygrać. Czy zatem były Prezydent z góry skazany był na przegraną? Niekoniecznie. Nie będziemy się jednak doktoryzować nad błędami w kampanii jednego i skutecznymi praktykami w działaniach drugiego. Tym niech się zajmą specjaliści od marketingu politycznego. Prawdą jednak jest, że zarówno były, jak i obecny Prezydent mógłby osiągnąć lepszy wynik, gdyby w trakcie kampanii wyborczej wykorzystał narzędzie, jakie oferuje geomarketing.

Dostawa do domu, biura i… bagażnika samochodu. Kurierzy zaczną śledzić samochody w Monachium. Po co? By dostarczyć lub odebrać przesyłki bezpośrednio z bagażników aut. Oto nowy projekt Amazonu, Audi i DHL.

Pierwszy na świecie supermarket z lokalizacją klientów. Koniec z nerwowym poszukiwaniem promocyjnych produktów w wielkim hipermarkecie. Nowoczesny sklep, który za pośrednictwem smartfona ułatwi szybsze zrobienie zakupów, otwarto we Francji.

Location Intelligence podczas Geomarketing Forum. 28 października w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji Geomarketing Forum, na której zaprezentowane zostaną najnowsze trendy związane z wykorzystaniem informacji geoprzestrzennej.

CONNECTED HOME:

Domowy sprzęt audio staje się online. Prababcia miała monofoniczne radio Sudety z obudową ze sklejki. Dziadek magnetofon szpulowy Aria. Ojciec załapał się na sprzęt kasetowy Kasprzaka, a także odtwarzacz CD Radmora. A najmłodsze pokolenie? Na audio streaming.

TEST: Być jak wielki brat. Uruchamiasz aplikację i sprawdzasz, czy podczas Twojej nieobecności po domu/biurze/garażu nie kręcą się amatorzy cudzej własności. Albo co robią dzieci. Albo kto odwiedza żonę. Możesz też ustawić alarm, dzięki któremu smartfon poinformuje Cię o niepożądanych gościach. Wszystko to dzięki kamerze Goclever Eye.

Mieszkać na końcu świata: Mikro-dom inteligentny. Dom jak szwajcarski scyzoryk – zawiera niemal wszystko, czego potrzebujemy. Tak reklamują swój projekt twórcy samowystarczalnego budynku Ecocapsule v2. Oto przyszłość dla miasteczek nowej generacji.

Kuchnia w roku 2025 według IKEA. Inteligentny piekarnik, inteligentna lodówka, inteligentny okap, inteligentna kuchenka, inteligentny ekspres do kawy… To wszystko w kuchni już jest. Za 10 lat dołączą do nich inteligentny stół z projektorem i opakowania na żywność z technologią RFID.

Dom inteligentny obroni się przed zalaniem? Gdy nasz dom zalewa sąsiad albo niesprawna instalacja, dowiemy się o tym wyjątkowo szybko. I wcale nie pozostaniemy bezradni. Przynajmniej w smart home.

CONNECTED OFFICE:

Tradycyjna poczta przez Internet. Poczta staje się cyfrowa: pora na rewolucję.

Doskonała prezentacja. Każdego dnia na świecie setki tysięcy pracowników, prezesów, trenerów motywacji i studentów wykonuje prezentacje. I nikt nie wyobraża sobie profesjonalnej prelekcji bez projektora.

Już nigdy nie zabraknie Ci tonera w drukarce. Drukarka, która sama z wyprzedzeniem zamawia tonery, współpracuje ze smartfonami i pozwala zaoszczędzić tysiące złotych w skali roku, staje się must have nie tylko w dużych firmach i organizacjach. To sprzęt, który w połączeniu z systemem zarządzania dokumentami sprawdza się również w sektorze MŚP i start-upach. – autor: Maciej Pobocha

CONNECTED CARS:

Nie tylko dla Jamesa Bonda: Jaguar XF. Dwa wielkie ekrany: 10,2 cala oraz 12,3 cala. A ponadto 825W mocy, 17 głośników, dysk SSD, technologia HUD, sieć ethernet 1 Gbit/s. I nie chodzi o zestaw kina domowego, tylko o najnowszego Jaguara XF. Samochód, który może sam przyspieszyć na podstawie danych z kamery i dysku twardego.

Najlepsze są zabezpieczenia connected. Nie ma auta, którego nie da się ukraść. Cała sztuka polega na tym, aby utrudnić pracę złodziejowi. Po to właśnie wymyślono zabezpieczenia. Które wybrać, aby spać spokojnie? Oto ranking rozwiązań: od najlepszego, do najgorszego.

Czy na mapach można znów dobrze zarobić? Mapy nawigacyjne wyższej rozdzielczości. Marketingowy bełkot czy zupełnie nowe perspektywy dla branży? Szansa na większe zarobki i zmianę przyzwyczajeń kierowców, pieszych i rowerzystów? – autor: Tomasz Okurowski

TEST: Wirtualny kokpit rządzi! Żegnajcie analogowe zegary. Pora na cyfrowy zestaw wskaźników i ekranów informacyjnych. A do tego możliwość łączenia się z internetem. Ale o swobodnym surfowaniu w sieci kierowca może zapomnieć. Przynajmniej ten, który jeździ Audi TT.  

Felieton: Mieszane uczucia. Hasło „mirroring connectivity” – pełna integracja smartfona, samochodu i człowieka. Super! Czy jednak na pewno?

Kierowcy będą nagradzani za bezpieczną jazdę. Zamiast mandatów za przekraczanie prędkości – nagrody za jazdę zgodnie z przepisami. A do tego praktyczne porady zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Pojawił się pomysł, który ma szansę zmienić mentalność polskich kierowców. I to w sposób bezbolesny.

CONNECTED CITY:

Top 10 inteligentnych miast. Tokio? Nowy Jork? Czy może Marki pod Warszawą? Jakie miasta zasługują na miano najinteligentniejszych ośrodków globu? Raport „City In Motion Index 2015” poddaje analizie niemal 150 metropolii z całego świata, badając w jakim stopniu realizują one założenia smart city. Oto 10 miast, które zostały ocenione najwyżej. I chyba nie zdradzimy zbyt wiele pisząc, że nie ma wśród nich reprezentanta Polski.

Muzeum w przestworzach. Miejsca na poziomie ziemi będzie w miastach przyszłości coraz mniej. Zabudowa stanie się gęstsza, a liczba mieszkańców wzrośnie. Gdzie zatem znaleźć lokalizację dla muzeum tak, by dostęp do niego mieli wszyscy żyjący w smart city? Odpowiedź brzmi – w przestworzach!

Inteligentne parkowanie? Miasto poprowadzi kierowców jak po sznurku. Nowoczesne miasto zaoszczędzi na służbach porządkowych, zautomatyzuje system wykrywania niewłaściwego parkowania, zmniejszy korki oraz emisję spalin i zyska mniej zestresowanych kierowców poszukujących wolnych miejsc. To nie jest wizja. W Monachium ruszają testy nowego systemu Siemensa i Intela.

Rowery kilkanaście metrów pod ziemią. Brak miejsc postojowych w miastach dotyczy nie tylko samochodów. Japończycy zaczęli budować parkingi, które magazynują jednoślady kilkanaście metrów pod ziemią w ramach tzw. „Eco Cycle”.

Rolnik w smart city. Wyhoduj w domu własne pomidory, truskawki i miętę. Na razie dla przyjemności, ale docelowo po to, by w ramach smart city zmniejszyć zużycie wody i rozwiązać problem niedostatków żywności.

CONNECTED TECHNOLOGY:

Bandyckie wideoYouTube pęka w szwach od filmów prezentujących rowerowe, deskorolkowe i rolkowe wyczyny. Chcesz mieć własne nagranie z ekstremalnej jazdy? Nic prostszego!

Atrakcje turystyczne z nawigacją. Nawigacja może służyć jako przewodnik po najlepszych atrakcjach turystycznych w mieście. Dzięki wbudowanym przewodnikom Marco Polo City Guide można odkryć zupełnie nieznane miejsca.

Jak testować urządzenia wearables z GPS? Aby urządzenia wearables monitorujące pozycję użytkownika działały prawidłowo, potrzebne są testy z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu. Dzięki niemu, nie wychodząc z laboratorium, da się „podróżować” po całym świecie z funkcją lokalizacji.

CONNECTED INSURANCE

Telematyka w ubezpieczeniach rośnie w siłę. Coraz więcej i coraz częściej mówi się o usługach telematycznych w ubezpieczeniach. Według raportu Berg Insight, do 2019 r. w Europie i Ameryce Północnej zostanie zawartych aż 60,6 mln polis bazujących na danych pochodzących z monitoringu pojazdów.

CONNECTED FLEET:

Autonomiczne ciężarówki już jeżdżą po Ameryce i Europie. Samojeżdżące auta ciężarowe to już nie pieśń przyszłości, ale teraźniejszość. Można je spotkać w ruchu publicznym. Jeszcze nie w Polsce, ale kto wie…

Zarządzej flotą smartfonem. Rozwój nowych technologii zmierza w kierunku zamieniania smartfonów i tabletów w mobilne centra dowodzenia wszystkim. Już dziś można za ich pomocą uruchamiać silnik samochodu, obsługiwać centra multimedialne, a nawet… zarządzać flotą pojazdów.

CONNECTED SECURITY:

Jak wywołać chaos w mieście? Scenariusz rodem ze Szklanej Pułapki 4.0 ma szansę się ziścić. Celny atak hakerski może sparaliżować służby porządkowe, a cyberterroryści już dziś są w stanie przejąć kontrolę nad całym systemem monitoringu miejskiego.

Szyfrowanie danych – jedyna skuteczna metoda ochrony informacji. Jak zabezpieczyć małe lub średnie przedsiębiorstwo przed działaniami cyberprzestępców? Jak skutecznie chronić komunikację w biznesie, jeśli każda ze stron wykorzystuje inne rozwiązania teleinformatyczne? Odpowiedź stanowi szyfrowanie danych.

CONNECTED HEALTHCARE:

Lekarz zdiagnozuje nas z końca świata. Nie ruszając się sprzed kominka radiolodzy i inni specjaliści kliniczni będą mogli analizować przypadki medyczne. Przynajmniej w teorii.

mHealth lekarstwem na problemy służby zdrowia? Za trzy lata globalny rynek mHealth będzie wart ok. 21,5 mld dolarów, czyli niemal 10 razy więcej niż w 2013 r., a technologie cyfrowe pomogą w zmniejszeniu luki pomiędzy rosnącymi potrzebami pacjentów a dostępnością usług medycznych i opieki nad osobami chorymi oraz starszymi.

Rządzić mózgiem. Są tacy, którzy ćwiczą jogę. Inni słuchają muzyki, a nie brakuje też osób stawiających na aktywność fizyczną. Zapomnijcie o wszystkich dotychczasowych sposobach na pobudzenie się lub uspokojenie. Pora na Thync Vibes, urządzenie, które umożliwia zmianę stanów psychicznych oraz nastroju za pomocą smartfona i modułu umieszczonego na głowie. 

Pomoc dla pacjentów z Alzheimerem. Nie da się sprawić, by osoby chore na Alzheimera przestały zapominać o pewnych wydarzeniach ze swojego życia, zaplanowanych działaniach i niektórych osobach. Można za to ułatwić im rozpoznawanie najbliższych.

HOW TO:

9 sposobów na zabezpieczenie domu. Mój dom to moja twierdza? Choć czasy, gdy kosztowności trzymało się w skarpecie już minęły, to jednak włamywacze wciąż mają używanie. Oto jak się przed nimi uchronić.

7 kroków do wykorzystania bluetooth w nawigacji. Bezpieczne i zgodne z prawem używanie telefonu możliwe jest nie tylko za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego zainstalowanego w samochodzie – wystaczy nawigacja GPS z Bluetooth.

CONNECTED STORIES:

Technologiczna kamasutra. Co powoduje, że tracono fortuny, spadały głowy najmożniejszych, rozpoczynały się wojny? A teraz napędza rynek nowych technologii? Odpowiedź jest jedna – seks! A w zasadzie seks i pieniądze, ale nie o złotówkach, dolarach i jenach będzie mowa, lecz o sztuce miłości.

kup te numer
This site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/

PLIKI COOKIES: Stosujemy pliki cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij